نکاتی کاربردی برای دارندگان چاپگر رنگی

اگر در منزل و یا محل کار خود از چاپگر رنگی استفاده می کنید با ما همراه شوید تابا نکاتی کاربردی برای افزایش عمر چاپگر و جوهر آن آشنا شوید.هد چاپگر را خودتان تمیز کنید: اگر در چاپگر شما کارتریج و هد چاپگر از هم جدا باشد می توانید آن را خارج و شخصا تمیز کنید اما دقت کنید که هنگام تمیزکاری به سوزن های روی هد دست نزنید. اما در چاپگرهایی که هدها در دستگاه به صورت ثابت نصب شده است، توصیه می کنیم در صورت نداشتن تخصص از باز کردن دستگاه خودداری کنید.

خطوط اضافی را حذف کنید: اگر چاپگر شما هنگام چاپ یک عکس خطوطی را در تصویر می اندازد باید قبل از چاپ عکس تستی از سوزن های جوهرافشان چاپگرتان روی یک کاغذ معمولی انجام دهید؛ برای این منظور مسیر زیر را دنبال کنید:

Control Panel->Printers and Faxes->Properties->General->Print Test page

حال به برگه تست چاپ شده نگاه کنید، اگر خطوط دارای حفره هایی بود مجبورید سوزن های جوهر افشان را پاک کنید و سپس دوباره تست را انجام دهید. اما اگر بعد از تمیزکاری باز هم در تست با این مشکل مواجه بودید بهتراست چاپگر خود را نزد یک متخصص ببرید تا بخش های درونی آن را به طور کامل تمیز کند. در قبال چاپگر خود خسیس نباشید: اگر بیش از حد با جوهر چاپگر اقتصادی برخورد کنید مطمئنا برایتان گران تمام خواهد شد؛ زیرا در صورت استفاده کم از چاپگر با هر بار پاک کردن هد و سوزن ها مقداری جوهر بدون هیچ استفاده ای هدر می رود. همچنین اگر جوهر از زمان چاپ قبلی در سوزن های جوهرافشان خشک شده باشد ممکن است مجبور شوید چندین بار هدها را تمیز کنید.

منبع : روزنامه خراسان

/ 0 نظر / 9 بازدید