روی خط سلامت

 

دوران شیردهی به کاهش وزن مادران کمک می کند:نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد که حتی ۶ ماه شیردهی در حفظ تناسب اندام مادر موثر است و از این طریق مادر می تواند وزن متعادل داشته باشد. به گزارش فارس بر اساس این تحقیقات دوران شیردهی به کاهش اضافه وزن مادران کمک می کند.

توصیه های تغذیه ای ویژه فصل گرما:اگر میزان آب بدن بیش از ۲ درصد کم شود توان روحی، روانی و فیزیکی فرد کاهش می یابد. دکتر کورش جعفریان متخصص تغذیه در این باره افزود: مصرف میوه هایی مانند هندوانه و خربزه که غنی از پتاسیم و آب است در این فصل توصیه می شود. همچنین مصرف کشمش و خرما قند خون را تأمین می کند.

نفریت در کودکان مبتلا به لوپوس شایع است:نفریت در حداقل ۷۵ درصد کودکان مبتلا به لوپوس دیده می شود.به گزارش ایسنا دکتر محمود اکبریان با بیان این مطلب اظهار داشت: لوپوس بیماری التهابی است و باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن و نارسایی می شود.وی افزود: تظاهرات بیماری متغیر وسیر آن غیر قابل پیش بینی است.

کاهش وزن عوارض یائسگی را کم می کند: نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد کاهش وزن در کاهش عوارض یائسگی موثر است. به گزارش فارس رژیم غذایی کم چرب و سرشار از میوه و سبزیجات و در پی آن کاهش وزن، باعث کاهش گر گرفتگی و تعرق شبانه در زنان می شود، زیرا چربی باعث نگه داشتن حرارت بدن می شود.

منبع : روزنامه خراسان

/ 0 نظر / 8 بازدید