5 گونه از ترسناک ترین حیوانات جهان

عروس دریایی جعبه‌ای (Box Jellyfish) : این جانور کشنده ژلاتینی به اندازه یک توپ فوتبال است و 60 شاخک با طول 4.5 متر دارد. هر شاخک از 5هزار سلول نیش‌زننده و سم کافی برای کشتن 60 انسان برخوردار است. تاکنون هیچ آمار رسمی وجود نداشته اما کارشناسان برآورد کرده‌اند که سالانه بیش از 100 تن با نیش گونه‌های مختلف این عروس دریایی در سراسر جهان کشته می‌شوند. طبق برآوردهای بنیاد ملی علوم آمریکا، تنها در فیلیپین سالانه 45 انسان توسط این حیوان کشته می‌شوند. مار کبرای آسیایی: با آن که این مار کبرای آسیایی سمی‌ترین مار موجود نبوده، شیوع و شیوه‌های اختفای آن منجر به مرگ صدها انسان در هر سال توسط این حیوان شده است. جالب این که هیچ آمار رسمی از مرگ های در اثر نیش مار در سراسر جهان وجود ندارد. برآوردها برای مرگ های ناشی از نیش مار در سراسر جهان از حدود سالانه 20 هزار تا 125 هزار نفر متغیر است. بیشتر این مرگ ها در آسیای جنوبی، آسیای جنوب‌شرق و جنوب صحرای آفریقا رخ می‌دهد. برخی از مارهای کبرا زهر خود را درون چشم انسان ها پرتاب می‌کنند که کاملا باعث کوری فرد می‌شود. عقرب : طبق برآوردها، عقرب ها سالانه 3 هزار و 250 انسان را با 1.2 میلیون نیش می‌کشند. بیشتر این مرگ ها در کشورهای استوایی رخ می‌دهد. شیوه پنهان شدن این حیوان در روز و حرکت آن در شب باعث تعداد زیادی از این مرگ‌ومیرها می‌شود. 25 گونه از عقرب ها می‌توانند یک انسان را بکشند.

پشه : کوچک ترین جانور این فهرست تعداد بیشتری انسان را نسبت به سایر موارد می‌کشد. یک نیش پشه اغلب تنها باعث خارش می‌شود. اما برخی پشه‌ها حامل و ناقل انگل های مسبب بیماری مالاریا هستند. مرگ های در اثر بیماری مالاریا همیشه به طور دقیق گزارش نمی‌شود اما سازمان بهداشت جهانی برآورد کرده که مالاریا در سال 2010 بین 537 هزار تا 907 هزار انسان را کشته است. در این میان بیشتر کشته شدگان را کودکان زیر 5سال آفریقایی تشکیل می‌دادند.

فیل: فیل ها سالانه موجب مرگ بیش از 500 انسان در سراسر جهان می‌شوند. فیل های بزرگسال آفریقایی حدود 7.2 تن وزن دارند که همین می‌تواند دلیل خوبی برای احتمال وقوع مرگ در انسان های نزدیک به محل زندگی آن ها باشد.

/ 0 نظر / 9 بازدید